Ku komfortu dnešných áut patrí aj správna teplota, ktorá vyhovuje nielen vodičovi, ale aj ostatným cestujúcim a robí jazdu oveľa pohodlnejšou.

Automatická klimatizácia
Nastavovanie správnej teploty môže byť niekedy zdĺhavé. Systém automatickej elektronickej regulácie teploty EATC v novej generácii Fordu Fiesta umožňuje nastaviť presnú teplotu, ktorá vám vyhovuje. Vyspelá samočinná klimatizácia ju potom bude automaticky udržiavať.

Vyhrievané sedadlo
Na želanie zákazníkov sú už dnes k dispozícii aj vyhrievané predné sedadlá. Intenzitu vyhrievania je možné nastaviť v troch stupňoch opakovaným stlačením tlačidla. Zvolenú intenzitu ukazuje červená kontrolka.

Vyhrievaný volant
Či už je mrazivé ráno, chladný deň alebo studená noc, treba myslieť aj na skrehnuté ruky, s ktorými môžeme nasadať do auta. Pretože podľa pravidiel správnej jazdy je umiestnenie rúk a správne sedenie veľmi dôležité. Vyhrievaný volant vám tak zahreje ruky lepšie ako rukavice.

Vyhrievané čelné sklo
Táto užitočná funkcia s názvom Quickclear umožňuje rýchly odchod v mrazivých ránach. Jednoducho stlačíte tlačidlo a supertenké vykurovacie telieska rozpustia námrazu alebo zahmlenie na čelnom okne. Súčasne pomôžu zbaviť námrazy stierače. Aj keď je vonku pod nulou, okno bude čisté do niekoľkých sekúnd. Kým susedia oškrabú námrazu zo svojich vozidiel, vy už budete dávno na ceste.

Stierače, ktoré reagujú na dážď
Automatické stierače s dažďovým senzorom sa samy spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne, a dokonca automaticky regulujú rýchlosť stierania podľa intenzity dažďa. Zvoliť si môžete zo šiestich úrovní citlivosti. Tým stanovíte, pri akej miere vlhkosti sa majú stierače spustiť.