Vyrážate s deťmi na dovolenku, výlet, či na návštevu k ďalekým príbuzným, všetko máte zbalené v kufri auta a zostáva vám už iba premyslieť, aké jedlo pribaliť? Častokrát nevieme dopredu odhadnúť priebeh cesty, či v akých podmienkach sa budú vaše deti po ceste stravovať. 

 

Pri ceste autom, ktorá spravidla trvá veľa hodín, je veľmi vhodné mať k dispozícii hotové občerstvenie, napríklad obložené chleby, či žemle, nech nemusíte po ceste jednotlivé potraviny hľadať v batožine a jedlo z nich pripravovať. Nezabudnite ani na ovocie a zeleninu, ktoré pomáhajú zahnať smäd. Ideálne sú paradajky, uhorky a melóny. Čerstvé ovocie a zelenina osviežia a dodajú energiu. Mali by ste však vyberať tuhšie druhy, ktoré vydržia aj natriasanie v taške. Prípadne ovocie, ako jahody, či hrozno si zabaľte do pevnej nádoby, aby ste si neznečistili interiér auta. Zo zeleniny sú najvhodnejšie uhorky či papriky, no rovnako vhodné je aj ovocie, na ktoré nezabúda pri cestovaní ani Naty. Ďaľej dodáva: „Na cesty mám väčšinou zbalené aj pečivo, pretože je praktické a sýte. Niekedy volím aj sladké koláče, ako muffiny, buchty, či osie hniezda. Všetko upečené doma pomocou tradičného kvásku z múky a vody. Samozrejmosťou je dostatočná zásoba pitnej vody.“

Neporiadok v aute bol a vždy aj bude

Keď sa spojí dokopy jedlo a deti v aute, nejednému rodičovi sa stavajú vlasy dupkom. Všetci to poznajú – pri cestovaní sú čisté iba predné sedačky rodičov. Práve pri takýchto situáciách je dôležité jedlo dobre zabaliť. Ak ho zabalíte do servítky, omrvinky vás budú čakať všade. Jedným z tipov, ako sa vyhnúť vytriasaniu celého auta, je baliť potraviny do vlastných dózičiek, ktoré môžu použiť vaše deti ako „podbradníky“. „Jedlo balím do dózičiek alebo do voskových utierok, ktoré sú opätovne použiteľné,“ hovorí Naty a dodáva, „Pri príprave jedla na cestu si dávam pozor najmä na zloženie a praktickosť. Rýchlo kúpené sladkosti, či iné jedlá s emulgátormi nekupujem.“

A aký snack na cesty odporúča pre deti Naty? „Zapletanky. Tie milujú hádam všetci.“ Uzatvára Naty.

 

Zapletanky

Potrebujeme:

166 g špaldovej hladkej múky

166 g vody

1 PL materského kvásku

Suroviny spolu zmiešame v mise, prekryjeme fóliou a necháme pri izbovej teplote prekvasiť 9 – 12 hodín.

Následne pridáme:

334 g špaldovej hladkej múky

90 g vody

20 g masla

20 g masti

1,5 – 2 ČL soli

1 ČL jačmenného sladu

Postup:

Múku si najprv preosejeme. Až potom pridáme všetky ostatné suroviny so štartérom. Vymiesime vláčne, poddajné, nelepivé cesto. Na povrchu je krásne hladké a naše ruky sú čisté. Takéto cesto dáme do misy, prekryjeme fóliou a necháme 3 hodiny prekvasiť. Cesto viditeľne zväčší svoj objem. Počas tejto doby kvasenia nie je potrebné cesto prekladať. Následne si premiestnime na pracovnú dosku cesto. Rozdelíme ho stierkou na cesto na polovicu. Každú polovicu rozdelíme opäť na polovicu a ešte raz na polovicu. Tak, aby nám vzniklo 8 rovnako veľkých kúskov cesta. Každý kúsok cesta premiesime v rukách a vytvarujeme do malého bochníčka. Tie necháme cca 5 minút oddýchnuť, aby sa nám s nimi lepšie pracovalo. Následne bochníčky po jednom tvarujeme: Bochníček rukou rozvaľkáme na valček. Stierkou na cesto ho pozdĺžne rozdelíme na polovicu s tým, že koniec necháme spojený. Dva valčeky okolo seba obtočíme. Koniec poriadne stlačíme a zapletanku dáme na papier na pečenie. Takto spracujeme všetky bochníčky. Hotové ich prekryjeme fóliou a necháme finálne 2 – 3 hodiny vykvasiť.

Rúru si vyhrejeme na 250 °C s tým, že od začiatku dáme zahrievať do stredu rúry plech, na ktorom budeme zapletanky piecť a na dno rúry umiestnime plech/nádobu na zaparenie, t.j. vyliatie vody. Z vykvasených zapletaniek odstránime fóliu, postriekame ich rozprašovačom a posypeme makom. Pomocou sádzacej lopaty ich prenesieme na vyhriaty plech a do spodného plechu vylejeme 1 hrnček vody. Voda sa premení rýchlo na paru, ktorá pomôže zapletankám zdvihnúť ich do výšky a nadýchať ich.

Pečieme 10 – 15 minút, v závislosti od rúry. Krásna hnedá farba povrchu je znamenie, že sa už pýtajú von. Po vytiahnutí plechu upečené zapletanky rýchlo postriekame opäť vodou. Premiestnime ich na mriežku a necháme vychladnúť.


Ďalšie tipy na jedlá od známej foodblogerky Naty nájdete na jej blogu - www.chutodnaty.sk