Aktualizované Spýtali sme sa slovenských influenceriek, kde budú tráviť blížiace sa vianočné sviatky.

Nika Vujisič, blogerka
Tohtoročné Vianoce budú trocha iné ako doteraz. Nebudem na Štedrý deň s mojou rodinou, ale ideme aj s priateľom k jeho rodine do rakúskeho Innsbrucku. Cez sviatky najradšej jem, takže sa na to teším, uvidíme ako nakoniec budú vyzerať naše „rakúske“ Vianoce.Janka Slačková, tanečnica, moderátorka
Som z Banskej Bystrice a Vianoce vždy trávim doma s rodičmi. Ani teraz to nebude inak, neviem si predstaviť, že by som bola niekde inde. Tento rok ich však budem mať dvakrát - najprv s našimi doma, potom s priateľom. Veľkú časť rodiny mám aj z Liptova, takže určite pôjdeme aj tam a budeme lyžovať. Ja som horský typ, takže sa na to veľmi teším.

Mirka Germanová, novinárka, blogerka
Na Vianoce chodíme aj so snúbencom autom na východ, čo dopredu plánujeme, keďže cesty sú plné. Obaja sme z Trebišova, takže ich trávime doma s rodinami. Sviatky sú pre nás pohodové a oddychové - vidíme sa aj s kamarátmi zo školy, chodíme na návštevy za zvyškom rodiny a pod.
Martina Grešová, módna návrhárka
Skoro vždy sa stretávame doma na východe, keďže pochádzam z Humenného. No teraz (pár dní pred Vianocami, keď spolu hovoríme) ešte vôbec neviem, či pôjdem za rodinou a súrodencami alebo ostanem v Bratislave. Samú seba budem napínať do poslednej chvíle. Medzi sviatkami si ale zvykneme užívať rodinu, jeme a sme spolu. Potom po sviatkoch vyrážame na lyžovačku.

Naty Štefková Žúreková, foodblogerka, autorka kníh o kváskovaní
Máme veľmi špeciálne Vianoce. Keďže sme sa nevedeli zjednotiť v jedle a nie každému chutí ryba alebo kapustnica, tak si každý zvlášť povie, čo si prosí na Vianoce. Uvarí sa mu to, čo si želá na znak toho, že je to veľká oslava a oslavovať jedlom, ktoré mi nechutí, to sa nám neráta. Nie je to pre mňa problém, pre nás všetkých je to deň, keď si všetci navzájom pomáhame a varíme spolu. Už týždeň pred Vianocami nám visí na chladničke zoznam, čo budeme chystať.Simona Škodová, blogerka
Vianoce trávim vždy s rodinou doma, kedy sa snažíme užívať si spoločné chvíle pri stromčeku. Pozeráme rozprávky a po celom roku oddychujeme. Moje Vianoce budú tento rok však aj viac školské, nakoľko sa chcem venovať aj písaniu bakalárskej práce.