Kam sa vyberajú slovenskí blogeri, moderátorka či autorka kníh o kváskovaní? Spýtali sme sa ich, ktoré destinácie si vyberajú a prečo. Inšpirujte sa aj vy.

Mirka „The Blond Zebras“ Germanová, blogerka a novinárka
Na zimné výlety sú najlepšie hory, kde sa síce najťažšie jazdí s autom, ale keď ho máte dobré pripravené, dá sa to zvládnuť. Ja milujem Tatry a ktorúkoľvek ich časť - Štrbské pleso, Ždiar či Tatranskú Lomnicu. Úplne najradšej mám však Hrebienok a vždy sa teším na Tatranský ľadový dom, ktorý by som chcela ísť pozrieť aj tento rok, je to pre mňa vždy zážitok. Rada sa nechám vyviesť úplne hore lanovkou a potom zídem dole sánkami alebo akokoľvek sa nám práve chce.

Naty „Chuť od Naty“ Žureková, autorka kníh a kurzov o kváskovaní
Chodievame do Bielych Karpát, odkiaľ pochádzam. Je tam pár opustených kopcov, ktoré nie sú cielene na zjazdovanie, no je tam vždy oveľa viac snehu ako na okolí. Väčšinou sa tam stavíme cestou niekam – párkrát sa šuchneme dole a ideme ďalej. Je úplne jedno, kde pristavíme auto, jednoducho len si vyberieme sánky, v aute v termoske máme nachystaný teplý čaj a ideme sa spustiť. A keď už ideme niekam na hory cielene, tak našou srdcovkou sú odjakživa Tatry. V Tatranskej Lomnici sú malé zjazdovky vhodné aj pre deti, väčšinou ideme tam.

Lucia „LucyPug“ Hrušková, Youtuberka 
Mojou voľbou číslo 1 je už niekoľko sezón po sebe lyžiarske stredisko Jasná. Keď sa tam ubytujeme, všetko máme na skok - svahy na lyžovanie, ale aj kluby na zábavu. Môžeme tam ísť na pár dní a počas tejto doby auto ani nevyužiť. Po lyžovačke sa nemusíme unavený prezúvať z lyžiarok do topánok a presúvať sa, ale naopak si dať varené víno na svahu a po svojich sa vrátiť do hotela, to je najväčšia výhoda. A keďže ja som lyžiarkou už dlhé roky a je to môj najobľúbenejší šport, som na svahu od rána a lyžujem do záverečnej. A potom, keď nie sme na Slovensku, najradšej chodíme aj s priateľom do rakúskych Álp.

Draho, vloger a milovník áut
Veľmi rád cestujem po svete, ale stále viac a viac si uvedomujem, že aj Slovensko má toho veľa čo ponúknuť. Množstvo zážitkov sa mi spája práve s Vysokými Tatrami, ale skôr s ich východnou časťou. Prednedávnom som bol na Lomnickom štíte a aj keď sme mali zlé počasie, bol to zážitok. Mám rád tú pokojnú atmosféru hôr, či už na „Lomničáku“, ale aj v Tatranskej Lomnici či Bachledovej doline. Už len keby sa trocha zlepšili služby, bolo by to úplne super.