Skúsený rodič dnes už vie, že ideálne je cestovať v časoch, keď sú deti unavené - chytiť popoludňajší spánok alebo cestovať k večeru. Deti sú chvíľu vzrušené z toho, že sa ide na výlet a toto nadšenie plynulo vystriedala únava a spánok. Časť cesty teda vybavíte spánkom. Takisto netreba zabubnúť malé mlsky a niečo na pitie. V ideálnom prípade a v dobrej autosedačke by vám nemalo nič brániť v nerušenej ceste. No deti dlhú cestu v aute neznášajú dobre, a preto ich pozornosť treba niečím zaujať. A keďže pozeranie do telefónov či tabletov počas dlhej jazdy nie je veľmi zdravé, pretože deťom býva často nevoľno, tu je pár tipov na hry, ktoré sa nami osloveným mamičkám osvedčili.

Meno – mesto - zviera – vec
Je to stará klasika, ale ruku na srdce, kto to so svojimi deťmi v aute ešte nevyskúšal? A ešte lepšie je, keď máte v aute dve deti. Hra s hľadaním slov na vybrané písmeno povzbudzuje v deťoch okrem iného aj súťažného ducha a počas jazdy drží ich pozornosť.

Minikartičky
V tomto prípade si viete kartičky prispôsobiť podľa veku dieťaťa, môžu to byť otázky/odpovede, tipy na riekanky či rýmovačky, spoločné spievanie – niečo na čo využijete obe strany kartičky a detskú fantáziu.

Počítanie áut
Veľmi obľúbená hra na ceste v aute, ktorá v rodinách prežíva v rôznych farebných variáciách - hranie sa na to, kto prvý zbadá 5 červených/žltých/zelených áut, je víťaz.

Popisovanie vecí
Hra, ktorá vie zabaviť najmä chlapcov. Práve oni sa zaujímajú o autá, bagre, vlaky a podobne, takýe stačí v dieťati vzbudiť záujem a vždy keď niečo zo spomínaných dopravných prostriedkov zbadá, vykríkne. Alebo pomenuje všetko, okolo čoho autom prejdu.

Bingo!
Hra pre trocha staršie deti – pred cestou autom im dáte nakresliť 5 vecí, ktoré bežne vidia na ceste (značka, pes, semafor...), poviete štart a ten, ktorý ich všetky zbadá ako prvý, povie bingo! Deti musia sledovat cestu a sú stak pritom sústredení.