Je tu nový rok a s ním aj mnoho novoročných predsavzatí, ktoré si dávame. Chceme schudnúť, zdravšie jesť, viac sa hýbať, chodiť cvičiť alebo dokonca zabehnúť svoj prvý pretek. Vybrali sme preto pre vás tri audioknihy, ktoré všetky tieto ciele obsiahnu. A počúvať ich môžete už oddnes, vo vašom aute. Takže niet miesta na výhovorky.

Veľmi osobná kniha o zdraví
"Ako dať telu to najlepšie v dnešnej uponáhľanej dobe?“ pýtajú sa mnohí z nás a práve odpovede alebo svoje vyskúšané tipy v tejto knihe dáva najvplyvnejšia česká expertka v oblasti zdravého životného štýlu, Margit Slimáková. Ako sama hovorí, univerzálny recept nemá, ale ponúka čriepky overených odporúčaní a nápadov, ako sa o seba v tomto hektickom svete čo najlepšie starať.
Jedlo na prvom mieste
Autori tejto knihy, Dallas Hartwig a Melissa Hartwig, sú láskaví tvrďasi - ich program Whole30 je 30-dňovým metabolickým reštartom organizmu, pri ktorom sa desiatky tisíc ľudí presvedčili o pozitívnom prínose tejto zmeny jedálnička. Kniha je logickým vyústením úspechu tohto programu, ktorý sa stal pre mnohých prekvapivo aj prvým krokom liečby mnohých ochorení. Štýlom spájajúcim v sebe vedecké poznatky, dlhodobé skúsenosti, zdravý rozum a vtip vysvetľujú autori, čo je pre organizmus "ozajstné jedlo". A dodávajú: neodvažujte sa namietať, že je to ťažké. Skoncovať s heroínom je ťažké. Poraziť rakovinu je ťažké. Piť kávu bez mlieka nie je ťažké!" Častokrát je to len vo vašej hlave.


Emil Bežec
Kniha o Emilovi Zátopkovi s názvom Emil Bežec obsahuje úryvky z prvého uceleného životopisu tejto športovej legendy doplneného dokumentárnymi nahrávkami. Emil Zátopek, ktorý žil v rokoch 1922 až 2000) bol najväčším športovcom všetkých čias v našich končinách. Stal sa držiteľom štyroch zlatých a jednej striebornej olympijskej medaily, pričom práve na OH v Helsinkách v roku 1952 dosiahol zlatý medailový hetrik a zvíťazil v behu na 5 000 a 10 000 metrov a zároveň v maratóne, čo sa odvtedy nepodarilo už žiadnemu ďalšiemu športovci. V rokoch 1949 a 1952 bol najlepším športovcom na svete a okrem toho prekonal 61 československých a 18 svetových rekordov. Zážitok z knihy umocňuje aj skvelé načítanie od českého herca Ivana Trojana. Nech teda jeho príbeh motivuje aj vás.Aké knihy v aute počúvate vy?