Cestujete s rodinou po západnom Slovensku alebo sa vraciate domov z dlhšej cesty a padla by vám aj s deťmi vhod malá zastávka? Vybrali sme pre vás 5 miest, ktoré sa oplatí navštíviť a ktoré odporúčajú redaktori obľúbeného portálu kávičkári.sk.

Kaviareň (Re) Barbora v Trnave
Keď zaparkujete blízko centra, tak rovno na Trojičnom námestí vás do priestorov s historickým nádychom z osemnásteho storočia vláka, nielen svojou vôňou, milá a útulná kaviareň (Re)Barbora. Vanilka, čokoláda a káva vás očaria už pri vstupe do bývalej bagetérie. Vôňa šíriaca sa úzkym priestorom nás pošteklila v nose, až kým nám zrak „nepadol“ na vitrínu plnú pokladov v podobe koláčov, praliniek i zákuskov.Ich zázračná hodnota je v receptúre, ktorú tvoria predovšetkým kvalitné suroviny v podobe pravej belgickej čokolády, čerstvého ovocia, masla i živočíšnej smotany. Nenájdete tu žiadne polotovary, umelé farbivá a umelé prísady. Ingrediencie sú vždy čerstvé a sezóne. Navyše v sebe ukrývajú kreativitu a nekonečnú fantáziu majiteľky Barbory Martinusovej a jej tímu. Meno pani majiteľky je spojené nielen s názvom prevádzky, ale predovšetkým s jej vysnívanou ideou. Sama tvrdí, že cukráreň je jej ďalšie dieťa, o ktoré sa stará predovšetkým s láskou. Jej nápady a návrhy cítiť a vidieť všade. Samotná rebarbora, ktorá sa stala symbolom prevádzky patrí medzi jej obľúbené suroviny, ktorými kreuje vo svojom koláčovom kráľovstve.
Positivo v Senici
Positivo je pre Seničanov miestom na rýchlu kávu, ale aj oddych či rande pri drinku.Štýlový priestor v Senici naozaj prináša príjemné pocity. Môže zato aj skutočne pekné zariadenie, zladené do detailov.Pruhované tapety, lampy či hodiny nad barom, ktorými sa architekt inšpiroval v známom nitrianskom podniku Záhir. Do Senice chcel priniesť dávku noblesy a starej elegancie a myslíme, že sa mu to podarilo. Positivo si radi vychutnávajú Seničania aj okoloidúci. Aby vyšli noví majitelia Roman Maca a Tomáš Kolibecký v ústrety všetkým, rozhodli sa, že rozšíria prevádzku o nefajčiarsku časť, kde v blízkej budúcnosti nájdete aj koláče od víťazky Masterchef Michaely Králikovej.Samozrejmosťou je aj detský kútik, na ktorom v uplynulých mesiacoch pracovali. Sami majitelia majú malé deti a vedia, že vytvoriť niečo pekné aj pre mamičky a ratolesti s kvalitným servisom je v Senici viac než potreba. Pokiaľ máte chuť na kávičku, ste na dobrom mieste. 
Medúza v Hlohovci
Aj malé mesto v Trnavskom kraji, akým je Hlohovec, sa môže popýšiť peknou kaviarňou, ktorá má šmrnc. „Medúzu“ možno nenájdete na prvýkrát, avšak hľadanie stojí zato. Ukrytá je v malej a úzkej pasáži v centre mesta. Obrastená padavým viničom poskytuje ten správny pocit počas každého ročného obdobia.
Kaviareň Medúza Caffé otvorila v magický dátum 11. 11. 2016 mladá podnikateľka Bronislava Vojteková. Ona sama pochádza z „kávičkárskej“ rodiny. Už aj jej sestra kedysi prevádzkovala kaviareň, ktorá niesla názov Medúza Caffé. Tento si neskôr „požičala“ alebo zdedila ona a teraz si už takmer dva roky môžu Hlohovčania vychutnávať príjemnú atmosféru a lahodnú kávu v jej priestoroch. Mnohí podnik však nevnímajú ako „Medúzu“, ale skôr ako „u Bronky“, keďže majiteľka je často prítomná na rajóne aj za malým barom. Interiér je zariadený skôr vo vintage štýle. Ústredným motívom sú zrkadlá, ktoré nie sú iba na stoloch, ale aj na strope. Zaujímavosťou je, že na niekoľko týždňov v roku sa z kaviarne stáva aj galéria. Na stenách v Medúza Caffé už vystavovali svoje diela viacerí hlohovskí maliari. 
Buena Coffee House v Dunajskej Strede
Výberová jednoodrodová káva, výborné koláče či čerstvé šťavy. Buena Coffee House v Dunajskej Strede je príjemným osviežením, za ktorým sa oplatí vyraziť.Dunajská Streda je známa predovšetkým skvelými kúpeľmi s termálnou vodou, za ktorou ľudia neváhajú cestovať aj z väčších diaľok. Buena Coffee House je skvelým doplnkom, ktorý vás naladí na pravé dobrodružstvo. To, že kávou sa tu žije, zistíte hneď pri vchode. Celý interiér je totiž zariadený v hnedých tónoch a množstvo prvkov odkazuje práve na kávu. V jednoduchosti je krása, malé lampy v industriálnom štýle osvetľujú stolčeky, ktoré sú veľké tak akurát. Mapa na stene, dekorácie z jutových vriec či staré mlynčeky. Káva je tu alfou a omegou a dokazuje to nielen šikovný barista a zároveň majiteľ Tomáš Stredl, ktorý k príprave tohto nápoja pristupuje skutočne pedantne. K dispozícii je aj drobný obchodík, kde nájdete čokolády, rôzne druhy výberových káv, „koťogá“ či iné drobnosti pre pôžitkárov.Buena Coffee House je obohatená aj o bezobalový obchodík „Zero waste shop“, ktorý sa u Dunajskostredčanov teší veľkému úspechu.Café Merlo v Prievidzi
Café Merlo nájdete v Prievidzi na rohu Námestia slobody, trafiť sem bolo jednoduché – stačí sledovať vežu Kostola sv. Bartolomeja, na ktorú máte výhľad priamo z kaviarne. Čarovné miesto, ako z filmu. Život na jednej z hlavných prievidzkých tepien rýchlo pulzuje, no vy máte skvelú príležitosť spomaliť a vychutnať si ho z hrejivého, až domáceho prostredia cez presklené steny.Vponuke v zimnej sezóne nechýbala cascara – čaj z vysušenej dužiny kávovníkovej čerešne, ktorá obaľuje kávové zrnko – so škoricou a whiskey, horúce limonády či horúce miešané nápoje.A prečo Café Merlo? Majitelia nesú priezvisko Drozd(ová), a keď finišovali s prípravami kaviarne, v časovom strese sa rozhodli pre názov Black Bird, predstava, že by toto meno má niesť tento priestor ho však prinútila prehodnotiť svoje rozhodnutie. Až kamarátka žijúca v Taliansku mu poradila nový názov – „merlo“ je po taliansky „drozd“.Tak čo, v ktorej by ste sa zastavili vy?