Jeff Bezos a vek Amazonu
Rozprávanie oceňovaného amerického novinára ponúka unikátny vhľad do jednej z najvýznamnejších firiem našej doby, ktorá navždy zmenila spôsob, ako nakupujeme i čítame, aj osobný portrét podnikateľa, ktorý ju založil. Obchod Amazon.com začínal s doručovaním knižiek poštou a viezol sa na prvej vlne internetového nadšenia. Jeff Bezos sa však neuspokojil s jednoduchým módnym on-line kníhkupectvom. Chcel, aby Amazon ponúkal neobmedzené množstvo tovaru i zvodné pohodlie za veľmi nízke ceny - aby sa stal "obchodom so všetkým". "Jeff Bezos je jedným z najväčších vizionárov a sústredených, húževnatých inovátorov našej doby, a podobne ako Steve Jobs mení celé priemyselné odvetvia,” povedal o knihe Walter Isaacson, autor knihy Steve Jobs.

Václav Havel: Životopis
Spisovateľku a autorku knihy Edu Kriseová poznal z disentu. Prežila s ním najbúrlivejšie revolučné týždne a stala sa najprv jeho poradkyňou a potom riaditeľkou Odboru sťažností a milostí na Pražskom hrade. V knihe zámerne napísala život kladného hrdinu, aby ľudia dostali príklad, idol, po marazme, v ktorom žili štyridsať rokov. Aby pochopili, že sa oplatí byť slušný a držať sa svojej pravdy a život má zmysel len vtedy, keď ho človek žije vo vlastnej celistvosti. Aj 30 rokov po nežnej revolúcii tieto ideály a hodnoty stále chýbajú a z prvotného nadšenia sme vytriezveli snáď až príliš. Práve preto autorka toto vydanie rozšírila o záverečnú kapitolu, ktorú výstižne nazvala Od utópie k realite. Mapuje v nej ony nezabudnuteľné prvé dva roky, ktoré s Václavom Havlom na Hrade prežila. Niekedy úsmevné, inokedy vážne spomienky sú jedinečným svedectvom doby.

OPEN: Andre Agassi
V strhujúcej autobiografii rozpráva príbeh o živote plnom konfliktov, o živote balansujúcom medzi nutkaním k sebadeštrukcii a snahou o dokonalosť. Agassi nás núti prežíva stres, v ktorom ako malý, sedemročný chlapec z Vegas musel denne trénovať pod prísnym dohľadom svojho násilníckeho otca. Vidíme ho ako trinásťročného, ked musí odísť na Floridu do akadémie. Rebeluje spôsobom, ktorý z neho vzápätí urobí ikonu 80. rokov 20. Storočia - šokuje svet aj seba, ked v roku 1992 vyhráva Wimbledon. V knihe s fotografickou presnosťou ponuka čitateľom spomienky na každý podstatný zápas vo svojej kariére, na všetky verejné vzťahy. Nikto pred ním tak precízne neopísal vnútorný svet tenisu a vonkajší svet slávy.

Elon Musk
Keď v Silicon Valley hľadali po Stevovi Jobsovi nový idol, našli ho v svojráznom Elonovi Muskovi. Vo svojej investigatívnej biografii prináša reportér Ashlee Vance vyvážený pohľad na život podnikateľského titana. Ako jediný novinár strávil desiatky hodín so samotným Muskom, s jeho spolupracovníkmi, priateľmi, ale aj s protivníkmi a kritikmi, aby vytvoril dychberúci obraz mimoriadneho muža na ceste za svojimi víziami. Kniha zostavuje mozaiku čriepkov o jeho detstve v juhoafrickej Pretórii, o prvých zarobených miliónoch, o partii čudákov z PayPalu, aby nakoniec prevládli dva hlavné motívy: elektromobily a lietanie do vesmíru. Samozrejme venuje tiež menej pozitívnym okamihom z jeho osobného i pracovného života. Niekoľko rozvodov, odvrátenie krachu firmy len niekoľko hodín pred oficiálnym vyhlásením a trochu kontroverzný vzťah k zamestnancom.

Steve Jobs
Walter Isaacson zbieral materiál pre tento životopis dva roky. Absolvoval nespočetne veľa rozhovorov so samotným Jobsom, aj s jeho spolupracovníkmi, priateľmi i konkurentmi. Je to veľký príbeh, veľká rozprávka tejto doby s tým smutným koncom, že Jobs sa vydania svojho životopisu nedočkal. Svoj statočný boj s ťažkou chorobou, ktorý je v knihe tiež zachytený, prehral. Kniha sa po svojom uvedení na trh stala najpredávanejším titulom v desiatkach krajín, kde vyšla. Hoci má úctyhodných 680 tlačových strán, je nahovorená v neskrátenej verzii.