Ak ste z Bratislavy alebo jej okolia a máte malé deti, padnú vám určite vhod tipy na výlety za zvieratkami.

Gazdovská dedinka Abeland pri Lozorne

Túto autentickú dedinku nájdete kúsok za Lozornom a už pri vstupe sa vrátite o niekoľko desiatok rokov dozadu, kedy takéto gazdovstvá boli na našom území rozšírené. Vyrastali presne ako spomínaný Abeland uprostred čistej prírody. Rodina Abelovcov tu býva celoročne, tak všetci jej členovia vedia krásne o tomto spôsobe života rozprávať. Ponúkajú zážitok, ktorý sami denne žijú. V dedinke Abeland sa chovajú zvieratká, pripravuje sa pre ne potrava, melie sa múka na domáci chlieb a sezónne sa môžete zúčastniť tematických kurzov. Aktuálne predveľkonočné tvorenie je spojené s pletením korbáčov a vytváraním dekorácií. Najlepšie spravíte, ak budete sledovať webovú stránku alebo si rovno do dedinky Abeland zavolajte a budú vás informovať. Aktuálne je Abeland otvorený len v sobotu a v dňoch, kedy prebiehajú sprievodné akcie. Ak však máte v pláne rodinnú oslavu, detskú párty alebo svadobnú hostinu, určite sa s majiteľmi dohodnete.

Biofarma Príroda v Stupave

Kto nebol na tejto biofarme, môže ľutovať. Stojí za to vybrať sa smerom do Stupavy. Od Bratislavy je to necelých 18 km a čaká vás pekný kúsok prírody, možnosť pohladkať ovečky, zajazdiť si na poníkovi či ochutnať miestne produkty. Biofarma ponúka zážitok z ozajstného salaša, návštevníci si môžu posedieť v útulnej kolibe či pozrieť sa na to, ako sa pečie chlieb v starej pekárni. Biofarma je pripravená aj na nápor hostí, ktorí radi na farmu zavítajú cez víkend, či skupinky detí zo škôl a škôlok.

Cieľom projektu, ktorý vyrástol na území botanickej záhrady Univerzity Komenského bolo zachovať tento kus prírody a produkovať výrobky s ohľadom na okolie v čo najväčšej miere. Ako sa farme v tomto smere darí sa môžete sami presvedčiť, keď ju navštívite. Z vlastnej skúsenosti vieme, že sa opäť radi vrátite.

Areál zdravia Rozálka v Pezinku

Keď sa povie Rozálka, zbystria najmä milovníci koní. V Areáli zdravia Rozálka v Pezinku je totiž jazdiareň a stajňa, ktorá ponúka jazdcom široké spektrum služieb z oblasti jazdectva. Deti však okrem jazdenia na koníkoch určite zaujme aj mini zoo, kde majú možnosť vidieť rôzne druhy domácich zvierat. Okrem týchto atrakcií je v areáli detské ihrisko či lúka, kde sa môžu deti do sýtosti vyšantiť. Obľube sa tešia aj tenisové kurty.

Z Rozálky určite neodídete hladní. Po športe, či aktívnom relaxe padne vhod aj dobré jedlo z miestnej reštaurácie.

Ak chcete zažiť chvíle v prírode a v blízkostí zvierat, Rozálka vás rada privíta vo svojom areáli.