Uvedomili ste si niekedy, koľko vecí veziete v interiéri vášho auta? Predstavte si, čo sa s nimi udeje pri dopravnej nehode. 


Veľké veci bezpečne v kufri

Kufor vozidla je často skloňovanou témou najmä pri rodinných vozidlách. Mať dostatok priestoru na veci je pri viacerých členoch rodiny podstatné. Balenie sa na dovolenky aj tak býva výzvou. Keď sa však dokážete zbaliť rozumne, spravíte niečo aj pre svoju bezpečnosť.

Veľké veci rozhodne patria do kufra. Dôležité je využiť priestor kufra čo najracionálnejšie. Určite potrebujete mať aj vy nejaké veci počas cesty pri sebe. Malo by ich byť čo najmenej. Keď sa automobil dostane do kolízie, nebodaj je súčasťou nehody, nárazu sa nevyhnete. Práve vtedy sa všetko v interiéri vozidla začne hýbať veľkou rýchlosťou. Je to veľmi nebezpečná situácia.

Cestovanie s bezpečnostným pásom. 

Bezpečnostné pásy sú povinným prvkom a zachraňujú životy od roku 1959. Trojbodový bezpečnostný systém vyvinul pán Nils Bohlin. Tento švédsky inžinier sa pričinil o to, aby sa pásy začali v rámci bezpečnosti využívať v autách. Neskôr sa do áut pridávali ďalšie bezpečnostné prvky a v prípade dopravnej nehody sú naozaj život zachraňujúce.

Čo však v prípade domácich miláčikov? Potrebujú bezpečnostný pás aj oni? Rozhodne áno!

Psie bezpečnostné pásy do auta už ani zďaleka nie sú novinkou. Sú však pomôckou, ktorá ochráni bezpečnosť psa aj majiteľov hneď z viacerých hľadísk. Máte istotu, že pes bude počas celej cesty na svojom mieste. Tým pádom nebude ohrozovať ani vodiča za volantom tým, že si vyžaduje pozornosť.

Pri menších zvieratách je vhodné využiť prepravný box pre zvieratá. Mačky či hlodavce by sa mali bezpečne prepravovať v takejto špeciálnej uzavretej prepravke.

Veľa malých vecí môže narobiť problémy

Doslova spŕšku drobných vecí zažijete vtedy, keď v interiéri auta prevážate drobnosti. Pri šmyku či náraze sa totiž všetky pustia do pohybu. Je preto vhodné aj tu nastaviť systém a mať všetko pekne zabalené, prípadne nenosiť množstvo nepotrebných vecí v aute.

Pozrite si video

Pri náraze sme vystavení veľkej sile. Nejde len o pasažierov. Do úvahy treba brať aj veci uložené v aute, ktoré by nás pri dopravnej nehode mohli ohroziť.

Pozrite si krátke video, čo sa stane vo vnútri vozidla s vecami, ktoré sú v ňom voľne uložené: