Prišiel víkend a s ním pár dní voľna, ktoré sme sa rozhodli stráviť lyžovaním na horách a s našimi krstniatkami. Snažíme sa s nimi tráviť čo najviac času, aby si ich rodičia oddýchli a my si ich naplno užili. Deti majú mať predsa na detstvo len tie najkrajšie spomienky. Dievčatá sú ešte malé (7 a 9 rokov), a preto sme nechceli cestovať veľmi ďaleko. Vybrali sme lyžiarske stredisko, ktoré je z Trenčína len hodinu a pol cesty po diaľnici. Ak by ste chceli ísť napríklad z Bratislavy, máte na výber  viaceré možnosti trasy a trvali by vám v priemere do troch hodín a z východného Slovenska by ste cestovali zhruba hodinu.

Balenie
Pred odchodom nás čakalo balenie do nášho auta. Prvú sme do auta naložili výstroj. Vždy si berieme vlastné lyže, palice, lyžiarske topánky, okuliare aj helmu, pretože z našich skúseností je najistejšie jazdiť na svojom vlastnom vybavení, na ktoré ste zvyknutí a ktoré máte nastavené presne na svoju výšku a hmotnosť. Pri deťoch je pri lyžovaní prvoradá prilba. Chráni hlavu pri páde a ak je zateplená, zároveň aj pred zimou. Nezabudli sme ani na lyžiarske okuliare, ktoré chránia zrak našich krstniatok. Na rad potom prišlo zimné oblečenie. Prvou na zozname je nepremokavá bunda, pod ktorú sme deťom obliekli termo oblečenie. Keď ste veľmi naobliekaní, lyžuje sa vám ťažšie, a preto je vhodnejšie termo oblečenie, ktoré dobre ochráni pred chladom a deti sa v ňom aj cítia pohodlnejšie. V tomto prípade ide o spodné oblečenie, ktoré tak skoro nepremokne a keďže je tenšie, aj rýchlejšie schne, takže sme ho nepotrebovali až toľko do zásoby, ale do tašky sme samozrejme zbalili aj náhradné oblečenie. Samozrejme nesmú chýbať teplé rukavice.

Auto je teda zbalené, deti zapásané v autosedačkách, všetci sa tešíme na naše dobrodružstvo môže začať.

Naším cieľom sa stalo lyžiarske stredisko Ružomberok – Malinô Brdo s podtitulom Ski & Bike. Nájdete ho na dolnom Liptove, na úpätí pohoria Veľká Fatra. Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov. Cesta tam bola príjemná, vyrazili sme z Trenčína a išli po ceste E75, vo Vrútkach sme zišli na diaľnicu D1 a v Ružomberku na kruhovom objazde sme pokračovali do Hrabovskej doliny. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo, vzdialená od centra mesta iba 1 km. Z Hrabova na Malinô Brdo nás pohodlne vyviezla moderná 8-miestna kabínová lanovka, ktorá, ako sme dozvedeli, za hodinu prepraví až 1500 osôb. Priamo v centre strediska sa nachádza 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti.Toto stredisko sme vybrali hlavne kvôli tomu, že ponúka aj detský kopec na lyžovanie. Podľa nás je dokonalý práve na rodinnú lyžovačku. Deti sa vyšantili na kopci, skúsili lyže, ale najviac si to užili na boboch a sánkach. Neskôr sme si dali spoločne horúcu čokoládu v bufete strediska a tešili sme sa na večerné lyžovanie na svahu, ktoré tiež stredisko ponúka. Práve preto sme sa rozhodli prespať a ísť domov až na druhý deň. Dievčatá majú síce menej rokov, ale sú zvyknuté spať mimo domu, preto s tým nebol žiaden problém. Zarezervovali sme si jednu noc v rezorte priamo pri lanovke, vedľa jazera, takže poloha bola pre nás ideálna.

Po hodinách, počas ktorých sme vymrzli vonku pri zimných hrách, sme sa rozhodli navštíviť aj wellness, po celom dni sme sa uvoľnili a zrelaxovali. Dopriali sme si chutnú večeru v miestnej reštaurácii a sladký dezert k tomu. (Samozrejme o ňom rodičom nepovieme.) Dievčatá večer doslova „odpadli“ od únavy a zaspali okamžite. My sme si s manželom dopriali pohár vínka na hotelovej izbe, pri krbe.

Nasledujúce ráno bolo ako z rozprávky. Po zobudení nás čakal krásny výhľad z okna na zasneženú krajinu a zamrznuté jazero. Jedno z krstniatok to prirovnalo ku krajine z rozprávky Ľadové kráľovstvo. Veľmi sme si tieto chvíle užili a keď sme štartovali naše auto, vedeli sme, že sa sem ešte raz vrátime.