Blogerku Silviu Škultéty, známu najmä z jej blogu MinidiamondBlog poznáme ako aktívnu ženu, inšpiratívnu mamu aj vášnivú cestovateľku. Aká je ale šoférka? “Vodičák som si urobila hneď, ako som mohla, teda v 18. rokoch, akurát na svoje narodeniny. Aktívne teda šoférujem už 13 rokov a dovolím si tvrdiť, že som aktívny a dobrý šofér,” hovorí pre náš web. Ako hrdá majiteľka rodinného auta Ford priznáva, že šoférovanie je pre ňu relax. “Mám veľmi rada šoférovanie, zvyknem šoférovať veľa a často, takže nie je to pre mňa len nutná povinnosť,” hovorí s tým, že v aute si ráda púšťa rádio a počúva buď rôzne relácie alebo hudbu.

Inak je to vtedy, keď vezie svoju dcéru Natálku. “Vtedy pociťujem väčšiu zodpovednosť, najmä čo sa týka rýchlosti. Aj keď sa niekam veľmi ponáhľam, neprekračujem rýchlosť a nejdem cez svoje možnosti. Aj keby som mala meškať, radšej zavolám, že prídem vtedy a vtedy. Áno, trocha inak sa v aute správam, keď idem sama alebo s niekým, ale vždy sa snažím jazdiť predpisovo, dodržiavať vzdialenosti medzi autami a podobne. Snažím sa nájsť si pohodové tempo, aby som sa nestresovala, lebo potom vznikajú zbytočné nehody,” priznáva aktuálna držiteľka 2. miesta v súťaži Bloger roka a kategórii Mama blog.


A ako si zvykala na auto Natálka? “Prvý rok bol kritický, nemala rada cestovanie v aute. A keďže práve vtedy sme veľa cestovali a presúvali sa z krajiny do krajiny, lebo sme žili v zahraničí, vždy sme čakali kým zaspí a šli na cestu až potom,” hovorí. Po čase sa to však zmenilo a ako Silvia hovorí, dnes je z nej veľká parťáčka. “Približne od roka, keď už mohla byť v smere jazdy v autosedačke, to bolo dobré. Bola rada, keď mohla pozorovať okolie, pustili sme jej rozprávky či pesničky, ktoré počúvala. Dnes už necestujeme autom tak veľa ako predtým, ale je zvyknutá a vydrží cestu bez problémov.” Spolu ich bavia aj slovné hry. “Hráme sa na abecedu, na každé písmenko si hovoríme nejaké slovo. Niekedy je veľmi zaujímavé, čo ju napadne alebo sa veľa rozprávame. A keď ideme na dlhú cestu, tak vie aj za 5 minút zaspať a zobudí sa až keď sme na mieste,” dodáva Silvia s úsmevom. A keď je jej veľmi dlho alebo stoja v zápche, pomôžu krekry alebo kukuričné chrumky na zabavenie.