Auto musí pre Adrianu spĺňať bezpečnostný a zároveň funkčný prvok, tak ako v osobnom aj pracovnom živote. Musí zvládnuť jazdu s deťmi, ale aj veľký nákup surovín do reštaurácie. Opýtali sme sa Adriany na recept, ako to všetko zvláda s úsmevom na perách.

 

Každé ráno vozím dcéru Sašku do škôlky, kedy vyžadujem od auta bezpečnosť a zároveň obratnosť. Ráno je vačšina vodičov ešte neprebudená a v strese či stihnú odniesť svoje dieťa do školy alebo škôlky načas, stále sa predbiehajú a kľučkujú. Som majiteľka Fordu Kuga a počas jazdy s ním na tieto veci úplne zábúdam, pretože cesta s Kugou je pre mňa veľmi pohodlná a príjemná.


Auto využíva systém na automatické posúvanie sa v zápche a ja si zatiaľ cez multimediálny system Sync 3 prepojený s telefónom púšťam hudbu, ktorú mám najradšej. Vďaka 3D navigácii s vykresľovaním budov je pre mňa cestovanie ešte jednoduchšie a rýchlejšie. Ráno sa predsa do škôlky potrebujem dostať čo najrýchlejšie aj ja.

Príjemne ma prekvapilo veľa ukladacích priestorov, ktoré sú premyslené do detailov a majú stopercentné funkčné využitie. Po príchode do škôlky na mna občas príde stres kvôli parkovaniu. Po zaradení spiatočky, započutí známeho tónu cúvacích senzorov a zasvietení parkovacej kamery zo mňa všetok stres naštastie opadne. Väčšinou zaparkujem hneď na prvý krát a bez problémov aj vďaka skvelému prehľadu z parkovacej kamery.


Po tom, ako odveziem Sašku do škôlky sa moje auto mení na pracovný stroj, kedy musím do reštaurácie nakúpiť čerstvé suroviny. Preto potrebujem veľkú kapacitu úložného priestoru, výkon a tiež spoľahlivosť, aby som stíhla všetko načas.

Prvý nákup predo mnou a pýtam sa samej seba: V čom bude tá Kuga lepšia ako ostatné autá? Pohľad na auto versus pohľad na nákupný košik a súboj môže začať!

Technológia otvárania dverí batožinového priestoru bez rúk umožňuje prístup do batožinového priestoru aj s rukami plnými potravín, a to jednoduchým kopnutím nohou pod zadný nárazník. Jemne zakopávam pod nárazník a kufor sa otvára úplne sám. Skvelá Kuga vyhráva 1:0. Batožinový priestor som naplnila nákupom a stále nie je plný. Kuga vyhráva 2:0. Sadám si do auta, štartujem a prichádzajú prvé telefonáty. Všetky vybavujem s úsmevom pomocou spárovaného telefónu so systémom Sync 3. Kuga vyhrava 3:0. Posledná, výkonnostná etapa je predo mnou. Náš podnik sa nachádza v pokojnom lesnom prostredí, s čerstvým vzduchom a príjemným počasím v každom ročnom období. K podniku však vedie len jedna nespevnená kamenistá cesta, ktorú musím vedieť zdolať za každého počasia.

Benzínový motor Ecoboost, ale nedáva pocítiť, že by mu chýbali nejaké kone a aj napriek prívlastku, že je eco, prejavuje sa ako šelma a bez problémov zvláda výstup za každého počasia. Zároveň dbá na ekológiu a tiež na moju peňaženku. Kuga kontumačne vyhráva 4:0. Popoludní chodievam pre Sašku do škôlky a myslím na to, ako chcem s Kugou jazdiť stále viac. Či v zápche na nákup alebo na výlet s rodinou, stále ma to s Kugou baví. Páčia sa mi systémy, ktoré auto používa a ani jeden pre mňa nie je zbytočný. Každý má funkčné využitie a spríjemňuje mi zážitok z jazdy. Som veľmi rada, že Kuga dnes patrí do môjho života a spĺňa požiadavky vozidla, ktoré zvládne všetky nástrahy spojené s pracovným a rodinným životom.