Ako zbaliť celú rodinu a všetky materiály na kurzy kváskovania na druhom konci republiky? Známa foodblogerka a propagátorka kváskovania Naty Žúreková Štefková využila polročné prázdniny a spolu s dvomi deťmi a manželom sa vydala na východ. Vedela však, že do ich dvoch rodinných áut by sa nezmestila. Využila tak ponuku od Fordu na požičanie modelu Tourneo Connect. A takto vyzeral ich výlet.

„Keďže som potrebovala zbaliť celú rodinu, dva kurzy a ešte aj kvások na rozdávane, tak som potrebovala naozaj komfortné auto – nie dodávku, ale príjemné rodinné auto, kde by som uložila nás piatich, batožinu, múky, kurzovné a všetko ostatné. Nepoznala som Tourneo Connect, ale bola som z tohto 7-miestneho modelu veľmi milo prekvapená,“ hovorí Naty s tým, že aj keď zvonka vyzerá klasicky, zvnútra poskytuje veľa dobre rozmiestneného úložného priestoru. Na konci ich výletu sa dokonca zhodli, že ak by im niekedy doslúžili ich rodinné autá, vyberú si tento model.


Naty priznáva, že ako mama za volantom je veľmi uvoľnená. „Tešila som sa na svoju 18-tku, kedy už budem môcť šoférovať, takže po rokoch som ostrieľaná vodička.“ Preto keď sa vydáva aj na dlhšie cesty, nepotrebuje si ich plánovať do najmenších detailov. „Nerobím z toho vedu, volant mám rada. Jediné, čo mi nevyhovuje je, keď nepoznám miesto kam ideme a neviem, ako je to tam s parkovaním. To totiž môže spôsobiť meškanie, a to nemám rada. Pre mňa je dôležité najmä dodržiavať rýchlosť. Jazdiť tak, že aj keby sa niečo stalo, aby som si nemusela vyčítať, že som zo svojej strany neurobila maximum.“  Pre cestu na východ si vybrali tzv. spodnú cestu, teda išli zo Stupavy smer na Nitru a následne diaľnicou po Zvolen, kde si urobili prvú prestávku na obed a následne vyrazili do cieľa, do Košíc.

 „Ako sme však šli touto trasou, uvedomili sme si, ako je tam veľa jaskýň, zámkov, hradov a podobne, že sme si všetci svorne povedali, že sa musíme niekedy na tuto trasu vrátiť a navštíviť všetky miesta, okolo ktorých sme teraz len prechádzali. Doslova sme sa predbiehali -  aj sem ešte musíme ísť, aj sem, aj sem. Je to nádherná trasa, keď má človek viac možností na zastavenie. My sme pôvodne chceli náš pobyt v Košiciach využiť na návštevu neďalekého Herlianskeho gejzíru, no keďže vybuchuje len každých 34 až 36 hodín, presne sa to križovalo s prácou, ktorú som v meste mala,“ vysvetľuje Naty s tým, že s kurzami kváskovania chodí na východ rada. „Východ mám veľmi rada, nemenej ako ostatné časti Slovenska, kam chodím, ale viem, že to, čo im tam prinesiem, dostanem aj späť. Každý kurz je iný, ale ľudia na východe sú vždy ústretoví a srdeční. Mám pocit, že si vážia, že prejdem celé Slovensko, aby som im kváskovanie ukázala.“


Svoju obľubu v pečení a domácom stravovaní nezaprie známa blogerka ani na cestách. „V Košiciach sme si prenajali dom, ale mojou podmienkou je vždy, aby som mala k dispozícii funkčnú rúru. Deti boli z nášho viacposchodového domu unesení a keďže sme bývali priamo v obytnej zóne, na pár dní sme sa cítili ako ozajstní Košičania. Bolo to veľmi príjemné, zapadnúť do mesta a nebyť v hoteli, ale ako rodina v dome,“ dodáva Naty. Dobre však vie, že jej deti majú radi, keď „idú do hotela na raňajky“, tak im dopriala aj túto možnosť a v nedeľu ráno sa vybrali do mesta a na Hlavnej ulici našli hotel, ktorý podával raňajky aj pre neubytovaných hostí. „Po raňajkách sme sa prešli po starom meste, objavovali jednotlivé pamiatky, ako napríklad Dóm sv. Alžbety či sa zastavovali pri jednotlivých budovách, aby sme skúmali, ako sa do mesta hodia a čo viedlo tvorcov, že použili takú farbu a taký tvar. A deti veľmi zaujala tiež Vedecká knižnica, ktorá z diaľky vyzerala ako Biely dom vo Washingtone,“ uzatvára Naty s tým, že si ako rodina toto bezstarostné potulovanie mestom veľmi užívali.