V kinách práve beží film Trhlina. Rovnomenný bestseller Jozefa Kariku, ktorý najprv vznikal ako trojdielny televízny projekt, premenil do filmovej podoby režisér Peter Bebjak spolu so scenáristom Tomášom Bombíkom. A vďaka dobrej reklame, hviezdnemu obsadeniu (Mária Bartalos, Dávid Hartl, Tomáš Maštalír) i veľkým očakávaniam, sa na kinohit hrnú davy divákov. Od premiéry 24. januára, počas otváracieho víkendu, prišlo do kín 87-tisíc návštevníkov. To sa stalo naposledy pred dvoma rokmi pri filmoch Čiara, Únos alebo evitovke Všetko alebo nič. A k dnešnému dňu už film pokoril 100-tisícovú hranicu, keď si ho pozrelo už 105 893 divákov.

O čom je kniha?
Vznikla zvláštnymi spôsobom, keď povydaní mysteriózneho trileru Strachsa autorovi Jozefovi Karikovi ozval človek, ktorýmu vyrozprával príbeh. Ten si jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastnézisteniaa spracoval do knihy. Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor. Predkladá strhujúci hororový príbeh a necháva na čitateľovi, aby našiel odpoveď. V knihe tak rozmotávatajomný, tragický a hrôzostrašný prípad a zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska - nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tríbeč.

Jozef Karika je slovenský experimentálny spisovateľ a publicista. Vyrastal v Ružomberku, vyštudoval históriu a filozofiu na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Pracoval ako historik-kurátor v Liptovskom múzeu v Ružomberku a ako redaktor ružomberskej regionálnej televízie. Pôsobil na Mestskom úrade v Ružomberku vo funkciách hovorcu a vedúceho oddelenia cestovného ruchu a marketingu. Debutoval knihou Zóny tieňa (2005), neskôr vydal publikácie Mágia peňazí (2007) či Brány meonu (2009). V roku 2010 mu vyšla kniha V tieni mafie, ktorá sa stala bestsellerom nielen na Slovensku, ale aj v Čechách. Aj jej voľné pokračovania – V tieni mafie II: Čas dravcov (2011) a Nepriateľ štátu (2011) – sa zaradili medzi najpredávanejšie slovenské romány. 


Vypočujte si ukážku z knihy Trhlina:


Určite si nenechajte ujsť ani ďalšie audioknihy od Jozefa Kariku - Čierna hra: vláda mafie a Čierny rok: vojna mafie.