Poznáte situáciu, keď dostanete chuť na kávu alebo potrebujete zastaviť na čerpacej stanici, ale nemáte po ruke nikoho, kto by vám nejaké najbližšie miesta vyhľadal.

Plné pripojenie k systému SYNC 3

Nový Ford Kuga umožňuje vodičom ovládať zvukové a navigačné funkcie plus pripojené mobilné telefóny pomocou jednoduchých hlasových príkazov, ktoré pripomínajú konverzačnú formu jazyka, a to prostredníctvom nového komunikačného systému Ford SYNC 3. Automobilka pri jeho tvorbe čerpala z viac ako 22 000 pripomienok a poznatkov, ktoré získala z výskumných staníc a prieskumov verejnej mienky, vďaka čomu nová verzia jej systému vykazuje doposiaľ najvýraznejšiu orientáciu na zákazníka. Systém SYNC 3 ponúka vyšší výkon a zjednodušené príkazy a podporuje päť ďalších jazykov.** Stačí stlačiť tlačidlo a vysloviť vetu „Potrebujem kávu“, „Potrebujem benzín“ alebo „Potrebujem zaparkovať“, a systém ponúkne vodičovi najbližšie kaviarne, čerpacie stanice a parkoviská, alebo mu pomôže vyhľadať železničné stanice, letiská či hotely.

Osempalcovú dotykovú obrazovku systému SYNC 3 môžu majitelia vozidla Kuga ovládať rovnakým spôsobom, ako používajú svoj inteligentný telefón. Nové rozhranie ponúka väčšie tlačidlá s jednoduchším ovládaním a po prvý raz podporuje aj dotykové ovládanie pomocou pohybu palca a ukazováka. Majitelia telefónov iPhone si môžu aktivovať systém Apple CarPlay, ktorý predstavuje šikovnejší a bezpečnejší spôsob používania telefónu na palube vozidla. Umožňuje nielen telefonovať či odosielať a prijímať textové správy, ale vodiči si môžu pomocou neho tiež vyhľadať trasu prispôsobenú aktuálnej dopravnej situácii, majú prístup k hudbe a ďalším funkciám, pričom sa môžu po celý čas sústrediť na cestu. Majitelia telefónov s operačným systémom Android™ si môžu aktivovať systém Android Auto™. Poskytuje bezpečnejší a plynulejší prístup k aplikáciám a službám, ktoré vodiči už poznajú a majú radi, ako sú napríklad služby Google Search, Google Maps či Google Play. Softvér možno aktualizovať bezdrôtovo prostredníctvom pripojenia Wi-Fi.

Systém SYNC 3 prináša zákazníkom aj SYNC AppLink – systém hlasového ovládania aplikácií mobilných telefónov, ktoré možno hlasom aktivovať zo sedadla vodiča. Obsahuje napríklad aplikácie Glympse, Aupeo, Spotify, MyBoxMan, HearMeOut, AccuWeather či Los 40 Principales. „Či už máte cestou do práce chuť na svoje ranné kapučíno, alebo pokrývate náklady na cestu prepravou balíka, systém SYNC 3 uvádza do života novátorské spôsoby pripojenia na cestách,“ hovorí Christof Kellerwessel, hlavný inžinier elektronických a elektrických systémov spoločnosti Ford of Europe. „Systém SYNC 3 je navrhnutý tak, aby dopĺňal moderné smartfóny: má intuitívnu osempalcovú dotykovú obrazovku, lepšie rozumie prirodzenej reči, je rýchlejší a ponúka čitateľnejšie grafické rozhranie.“