Život za volantom nám v súčasnosti uľahčuje množstvo asistenčných služieb, za ktoré vďačíme vyspelej technike. Významným pomocníkom je funkcia parkovacieho asistenta, ktorá už nepatrí výlučne do vozidiel prémiových značiek a svoje opodstatnenie nájde aj u skúsenejších vodičov.

Pre niektorých vodičov môže parkovanie predstavovať hotovú nočnú moru, čo súvisí s nesprávnym odhadom vzdialeností a správania vozidla. Práve tento „problém“ vyrieši za vás aktívny parkovací asistent, ktorý ponúka bezproblémové parkovanie aj v tesnejších priestoroch. Pomocou senzorov systém zistí či sa vozidlo vojde do priečneho, či pozdĺžneho parkovacieho miesta. Ak áno, systém doň vozidlo navedie, zatiaľ čo vodič ovláda plynový a brzdový pedál, radiacu páku a riadi sa pokynmi na obrazovke a zvukovými signálmi.

„Z môjho presvedčenia a postoju k životnému prostrediu som sa rozhodla pre Ford Mondeo v hybridnej verzii. To, že ide o hybridné auto, oceňujem najmä v zápchach, kedy vie byť benzínový motor nečinný a hýbem sa pomocou elektrického pohonu, v dôsledku čoho sú emisie a spotreba nulové. V súvislosti s týmto autom som si veľmi obľúbila aj parkovacieho asistenta, ktorý mi pomáha v situáciách, keď si naozaj nie som istá a neviem odhadnúť vzdialenosť pri parkovaní,“ hovorí Miriam Kalisová.

Vo videu si môžete pozrieť ako parkovací asistent uľahčuje parkovanie Miriam Kalisovej v bežnom živote.

Používate parkovacieho asistenta aj vy?