Aquaparky sú medzi Slovákmi stále populárnejšie, záujem o ne rastie každým rokom. Len na ZľavaDňa, najväčšom zľavovom portáli na Slovensku, minuli zákazníci v minulom roku viac ako milión eur na vstupy do aquaparkov. Ukazuje sa, že Slováci veľmi nerozlišujú ročné obdobie a vstupy nakupujú celoročne. Z prieskumu portálu totiž vychádza, že až 60 percent zákazníkov navštívi aquapark 4 a viackrát do roka. 

Slováci si na základe prieskumov z posledných rokov návštevu doprajú s partnerom, zvyšok tvoria najmä rodiny deťmi. Svoju návštevu si väčšinou neplánujú vôbec alebo sa rozhodnú iba týždeň pred vstupom do aquaparku. Takže len tak si sadnúť do auta, s rodinou či partiou priateľov je úplne ideálna možnosť.

Rozhoduje cena, aj kvalita
Pri výbere je stále najdôležitejším faktorom cena, ovplyvňuje viac ako polovicu ľudí, ale je v tesnom závese pred počtom a kvalitou bazénov. No ľudí zaujíma aj teplota vody alebo to, či je v aquaparku prítomný termálny prameň. Z predajov tiež vyplýva, že takmer tri štvrtiny ľudí si kúpi celodenný lístok, lebo im aj najviac vyhovuje. V cene štandardného lístka však Slováci očakávajú nielen vstup do bazénov, ale aj niečo navyše, ako napríklad vstup do wellnes, parkovanie, lehátko, či pitný režim. To slovenské aquaparky spĺňajú.

Nič vám teda nebráni vybrať si ten ideálny pre seba. Ak máte chuť na jesenný aquapark, vyberáme tri – jeden v meste, jeden v slovenských a jeden v poľských horách. 

Relax Aqua & Spa v Trnave 
Aquapark len niečo vyše polhodiny od Bratislavy je otvorený len dva roky a ponúka bazény aj atrakcie pre deti aj dospelých. K dispozícii je relaxačný bazén, detský bazén a vonkajší bazén, ale tiež oddychový bazén, z ktorého nebudete chcieť odísť. Dokonalú pohodu si môžete zadovážiť 10 perličkovými ležadlami, masážnymi tryskami na sedenie, masážemi chrbta a nôh či vyskúšať chrlič vody. Pre deti je pripravených veľa atrakcií - detská šmykľavka veľryba, fontánky a striekajúci nosorožtek. Ak by ste mali chuť aj na saunu, atrakciou je atraktívna saunová pec, ktorá automaticky zvlhčuje priestor prenášaním lávových kameňov z priestoru pece do medeného kotlíka s vodou. Horúca sauna je odvodená od klasickej fínskej sauny s teplotou v rozpätí 95-98 °C s relatívnou vlhkosťou od 45-50.AQUA - VITAL Park Lúčky 
Kúpele sa nachádzajú v tichom horskom prostredí, len 14 kilometrov na severovýchod od Ružomberka. Aj tu je jeseň už v plnom prúde a nie je nič lepšie, ako si ju vychutnať priamo vo vonkajšom bazéne s liečivou minerálnou vodou s teplotou 36 – 38 °C.K dispozícii sú aj rozličné atrakcie ako vzduchové lehátka, protiprúd, vodná čaša, podhladinové osvetlenie, masážne trysky a chrliče vody, ale aj nové jacuzzi pod holým nebom. Vonkajší sedací bazén s liečivou minerálnou vodou s teplotou 36 – 38 °C ponúka relax a uvoľnenie.
Chocholowskie Termy, Poľsko
Iba 3 kilometre od našich hraníc sa nachádza aquapark, ktorý je s rozlohou vodnej plochy 3000 m² nielenže najväčším kúpeľným komplexom v poľskom regióne Podhale, ale čoraz viac láka aj Slovákov, ktorí na mieste oceňujú najmä ceny a kvalitné služby. Krásy okolitej prírody a panorámu Tatier si vonku môžete vychutnávať až do 20. decembra. Za vyskúšanie stojí aj pôsobivý saunový svet. Voda v bazénoch je čerpaná z hĺbky takmer 3 600 metrov a obsahuje mnoho zdraviu prospešných látok, ako je vápnik,horčík či sodík, ale aj síra.Práve voda v sírnych kúpeľoch pôsobí na zjemnenie kože a jej regeneráciu, pomáha pri kožných ochoreniach, ako je lupienka, ekzém, sklerodermia, seborea alebo pri aknóznej a atopickej pleti.