Rodičia, spomeniete si dnes už na legendárne detské rozprávky Budkáčik a Dubkáčik či Tri prasiatka? Predstavte tieto rozprákové skvosty aj svojim deťom a zabavte ich na dlhej ceste autom. Prinášame pár ukážok z klasických rozprávok – ako tipy na audioknihy do auta.

Budkáčik a Dubkáčik
Jednu z najznámejších rozprávok na motívy Jozefa Cígera Hronského napísal Stanislav Dančiak ml. V postavách oboch spoznáte Richarda Stankeho a Dušana Cinkotu.


Tri prasiatka a vlk
Kroch, Čuňo a Kvik sú traja prasiatkovskí bratia, ktorých jedného dňa omrzí nečinné vysedávanie v pohodlí domáceho chlievika a rozhodnú sa okúsiť svet. Mamka ich púšťa do sveta so strachom a kladie im na srdce, aby vždy držali spolu a za žiadnu cenu sa od seba neoddelili. V hlavných úlohách budete môcž počuť Roba Rotha,
Richarda Stankeho, Ivana Vojteka či Stana Dančiaka. 
Dlhý, Široký a Bystrozraký a iné rozprávky
V slávnom príbehu sa kráľovič Matej sa uchádza o ruku krásnej princeznej. Nie je to však jednoduché - princezná totiž zdedila po svojej matke zázračnú moc, a tak svojim pytačom neustále uniká. Našťastie má kráľovič troch nenahraditeľných pomocníkov - Dlhého, Širokého a Bystrozrakého.Janko Hraško
Kde sa vzal, tu sa vzal, chlapec ako hrášok z hrachového struku mamke rovno do lona vyskočil, tak sme to poznali v detstve. A že bol Janko Hraško veru poriadny chlapík, vybral sa hneď a zaraz s obedom za novým tatkom na roľu. Z obeda mu síce veľa nepriniesol, ale volky za to poháňal - radosť pozerať, v tomto prípade počúvať.


Tri múdre kozliatka
Kozliatka Všadebrada, Všadekapusta a Všadeslama popierajú to, že by boli hlúpe a nešikovné stvorenia. Nielen že vedia čítať, cestovať vlakom a robiť námorníkov na lodi, oni sa preplavia cez oceán až do ďalekej Ameriky, kde sa z nich stanú potulní muzikanti! Putujú za svojím starým dobrým gazdom, lebo u toho nového sa im neveľmi páči. Na svojej ceste zažijú množstvo dobrodružstiev.


Koza rohatá a jež
Audiokniha obsahuje rozprávky a pesničky, ktoré napísal Dušan Brindza. V úlohe ježa a kozy sa predstavia hlasy Jána Galoviča a Szidi Tobias.