Keď je na pláne dlhá cesta v aute s deťmi, každý rodič vie, že ich musí nejako zabaviť. Samozrejme, záleží podľa veku, ale keď vám už nestačia slovné alebo rôzne iné hry do auta, nebojte sa vytiahnuť tablet. Nemusíte skončiť len pri rozprávke alebo filme, na ktoré bude dieťa monotónne hľadieť, ale stavte na užitočné hry.Aj v tomto prípade platí, že keď dieťa nie je veľmi zvyknuté na tablet, o to vzácnejšie to pre neho bude. Skúste tiež zakaždým vybrať nejakú novú hru, aby sa na to opäť a opäť tešilo a na záver praktická rada – nezabudnite ho pred cestou nabiť a pribaliť nabíjačku.

Tipy na aplikácie pre deti do mobilov alebo tabletov:

Detské puzzle alebo baby puzzle
Hra skôr pre menšie deti, ktoré môžu v aute (ale občas aj doma) trénovať svoju všímavosť a bystrosť tým, že bude spájať jednotlivé rovnaké obrázky. V obchodoch s aplikáciami nájdete hneď niekoľko variácií na puzzle.

Lipa Land
Je prvá rodinná aplikácia, pre deti od 3 do 6 rokov, kde sa vašim deťom otvorí nové dobrodružstvá. Na jednom mieste sa dieťa môže ponoriť do sveta rozprávok, cez audioknihy, rozvíjať svoje predškolské zručnosti vzdelávacími hrami, ale aj zabaviť celú rodinu hádankami či (doma) tvoriť a skúšať rôzne pokusy a nové výtvory podľa návodov.
Animal doctor
Aplikácia, v ktorej skĺbite lásku detí k zvieratkám s rôznymi poznatkami, ako sa o ne starať a čo pre svoj zdravý psí život potrebujú. Deti sa milujú hrať na lekárov.