Každý z nás už isto videl niektorý z filmov, kde sa rodina z recesie (alebo nedostatku času) obdarovala napríklad vodou do ostrekovača či škrabkou. Zamysleli sme sa teda aj my nad darčekmi, ktoré môžu pobaviť, ale milovníkov áut aj potešiť.

Kamera do auta
Tieto malé pomôcky monitorujú dianie pred vozidlom (niektoré aj za ním) a ak sa stane nešťastie, teda v prípade dopravnej nehody, vedia poskytnúť aj dôkazný materiál pre poisťovňu alebo policajtov. Vyznačujú sa širokým uhlom záberu a nahrávaním do slučky (po zaplnení pamäte začnú prepisovať najstaršie video za nové).

Držiak telefónu a nabíjačka do auta
V dnešnej dobe, keď všetci chcú využívať čas na plno a teda si nabíjať alebo rozumne používať telefón v aute, sú ideálnym pomocníkom držiaky a nabíjačky do auta. Zaručia vám fixáciu a dobíjanie mobilných telefónov, tabletov, GPS a ďalšieho príslušenstva.

Audioknihy do auta
Dnes máte na výber naozaj veľké množstvo žánrov a možností, kde knihy zakúpiť. Tipy na zaujímavé audioknihy vám pravidelne prinášame aj my.

Štartovacie káble
Tu sa už dostávame k tým vtipnejším, ale o to užitočnejším darčekom. Práve štartovacie káble vám v prípade vybitej autobatérie pomôžu opäť naštartovať motor pripojením k nabitej autobatérii iného vozidla. Tiež ich využívame najmä v zimných mesiacoch, kedy často dochádza k zníženiu kapacity autobatérie pri krátkych jazdách, takže darček rovno využijete.

Darčekové balíčky autokozmetiky
Nájdete si pod vianočným stromčekom často aj kozmetiky? Tak myslite na celoročnú starostlivosť svojho auta. Taký balíček môže obsahovať prípravky na ochranu i obnovu karosérie. Hodiť sa môžu tiež balíčky na umývanie a čistenie exteriéru aj interiéru vozidla.

Škrabky na ľad a sneh
V prípade, že nemáte vyhrievané čelné sklo s funkciou Quickclear, ktoré jednoduchým stlačením tlačidla spustí supertenké vykurovacie telieska na rozpustenie námrazy alebo zahmlenia na čelnom okne, doprajte si škrabky. Pomocou nej odstránite sneh a námrazu z vášho vozidla, pretože mať pred jazdou očistené čelné aj predné bočné sklá od námrazy, snehu a ďalších nečistôt je povinnosťou každého vodiča zo zákona. Z vozidla musíte pred jazdou odstrániť aj kusy snehu a ľadu, ktoré by sa mohli pri jazde uvoľniť.