Naplánovali ste si cestu po Slovensku a potrebovali by ste malú zastávku na kávu aj s rodinou? Prinášame vám tipy na zaujímavé rodinné kaviarne, ktoré sme vybrali v spolupráci s portálom kávičkári.sk.

Enjoy Coffee, Bratislava
Priamo v epicentre mesta, priamo pod Michalskou bránou, láka Enjoy Coffee ľudí do svojich priestorov. Už len samotný interiér je rozprávkový a pripomína Alenku z ríše divov. Osviežte sa skvelými limonádami a doprajte si oddych pri dúšku organickej kávy Mallay. Pochutnajte si na skvelom čerstvom smoothie, alebo zdravých jedlách z bio a organických surovín, avokádovej nátierke s nesmrteľnými hriankami. Máte detičky? Tak to si zamilujete ich zdravé výživy, ktoré vám čerstvé namixujú priamo tam. O dôvod viac si ako miesto na letný či jesenný pôžitok vybrať Enjoy Coffee. Samozrejmosťou je aj prekrásny detský kútik plný hračiek a prebaľovací pult.Monsters Cafe & Bar, Bratislava
Kaviareň plná milých príšeriek sa skrýva mimo nekonečného ruchu a hluku ulice v novo vybudovanom komplexe Petržalka City pri Chorvátskom ramene. Prvé, čo vás na jar a v lete osloví, bude veľká elegantná terasa s ratanovými kreslami a skvelý výhľad na zeleň a hrádzu uprostred sídliska. Prvé, čo osloví vaše deti, bude zas veľká trampolína vedľa prívetivej terasy. Uvoľnené posedenie, hoci aj na jeseň, si vychutnajte s priateľmi pri dennej dávky kávy Caffe Diemmealebo pri výborných koláčikoch. Monsters chce byť miestom, kde sa každý návštevník bude cítiť dobre, bez ohľadu na vek, pohlavie či jeho kaviarenské preferencie. My sme si deň v Monsters vyskúšali a nemôžeme inak, než súhlasiť.Mlsná Emma, Pezinok
V jednom z najkrajších slovenských vinohradníckych miest sa usídlila Emma. Svojim mlsným jazýčkom zozbierala hodnoty a tradície okolia a pretavila ich do štýlovej kaviarne. Svoj šarm ukázala aj v priliehajúcej minigalérii, kde návštevníkom ponúka svoje poklady. Miesto v sebe skrýva kus dávneho čara. Nie je to len budovou, ale aj retro nábytkom, či čerstvými kvetinami na stoloch. Pani majiteľka neznesie umelé, a tak sa môžete potešiť touto krehkou krásou. Okrem pezinských čokoládových praliniek ILLUI (odporúčame levanduľové! ), si na svoje prídu aj vyznávači bio koláčikov, či domácich zákuskov. Samozrejme, myslí sa aj na bezlepkáčov. Potešia i klasické limonády, skvelá horúca čokoláda a samozrejme, káva Carraro. Rodinná kaviareň je známa aj osobitým prístupom, keď si majitelia popestujú vaše dieťa a vám dodajú chvíľku pokoja na vychutnanie si kávičky. Samozrejme je tu aj detský kútik a prebaľovací pult.


Gio Caffe, Nitra
Gio Caffe - Gelato italiano vás jednoducho dostane. Netradične poschodový interiérrozdeľuje kaviareň na dve časti. V spodnej sa nachádza bar, retro chladiace zmrzlinové boxy a menšie posedenie. Počas teplejších mesiacov je tu otvorená i terasa. V hornej časti sa nachádza herňa i detský kútik. Zátišia vytvorené paravanmi z kníh ukrývajú hračky, ale aj spoločenské hry. Ideálne na lenivé jesenné poobedie! Dajte si kávičku a nezabudnite na jednoznačne najautentickejšiu taliansku zmrzlinu na Slovensku.


Leháro, Trnava
Zelené steny, retro nábytok, čipkované dečky a milé, komunistické doplnky. Ten, kto zažil detstvo bez modrastého nádychu smartfónov, si tento trnavský podnik ihneď zamiluje. Pretože je tak vábne romantický, priam až nostalgický. Klientela kaviarne sa počas dňa mení – cez deň jej vládnu mamičky – a to najmä vďaka sympatickej spolumajiteľke Lehára, Slávke, ktorá je sama maminou a snažila sa v kaviarni vytvoriť priestor, kde by sa mamičky mohli pohodlne stretávať, ale zároveň využívať služby špičkovej kaviarne. S večerom sa mení i nálada podniku. Mamičky vystriedajú svetlá sviečok a nastupujú páriky, intelektuáli, študenti, biznismani i miestni hipsteri. Jednoducho všetci, čo chcú leňošiť.