Aj vy rozmýšľate, kam zoberiete svoje deti počas jarných prázdnin? Aquaparky nemusia patriť len k tým letným, dobre si ich užijete aj teraz. A keďže času bude dostatok, môžete vyskúšať aj tie za hranicami, v Poľsku.


Relax Aqua & Spa v Trnave 
Aquapark len niečo vyše polhodiny od Bratislavy je otvorený len dva roky a ponúka bazény aj atrakcie pre deti aj dospelých. K dispozícii je relaxačný bazén, detský bazén a vonkajší bazén, ale tiež oddychový bazén, z ktorého nebudete chcieť odísť. Dokonalú pohodu si môžete zadovážiť 10 perličkovými ležadlami, masážnymi tryskami na sedenie, masážemi chrbta a nôh či vyskúšať chrlič vody. Pre deti je pripravených veľa atrakcií - detská šmykľavka veľryba, fontánky a striekajúci nosorožtek. Ak by ste mali chuť aj na saunu, atrakciou je atraktívna saunová pec, ktorá automaticky zvlhčuje priestor prenášaním lávových kameňov z priestoru pece do medeného kotlíka s vodou. Horúca sauna je odvodená od klasickej fínskej sauny s teplotou v rozpätí 95-98 °C s relatívnou vlhkosťou od 45-50.



AQUA - VITAL Park Lúčky 
Kúpele sa nachádzajú v tichom horskom prostredí, len 14 kilometrov na severovýchod od Ružomberka. Aj tu je jeseň už v plnom prúde a nie je nič lepšie, ako si ju vychutnať priamo vo vonkajšom bazéne s liečivou minerálnou vodou s teplotou 36 – 38 °C.K dispozícii sú aj rozličné atrakcie ako vzduchové lehátka, protiprúd, vodná čaša, podhladinové osvetlenie, masážne trysky a chrliče vody, ale aj nové jacuzzi pod holým nebom. Vonkajší sedací bazén s liečivou minerálnou vodou s teplotou 36 – 38 °C ponúka relax a uvoľnenie.




Chocholowskie Termy, Poľsko
Iba 3 kilometre od našich hraníc sa nachádza aquapark, ktorý je s rozlohou vodnej plochy 3000 m² nielenže najväčším kúpeľným komplexom v poľskom regióne Podhale, ale čoraz viac láka aj Slovákov, ktorí na mieste oceňujú najmä ceny a kvalitné služby. Krásy okolitej prírody a panorámu Tatier si vonku môžete vychutnávať až do 20. decembra. Za vyskúšanie stojí aj pôsobivý saunový svet. Voda v bazénoch je čerpaná z hĺbky takmer 3 600 metrov a obsahuje mnoho zdraviu prospešných látok, ako je vápnik,horčík či sodík, ale aj síra.Práve voda v sírnych kúpeľoch pôsobí na zjemnenie kože a jej regeneráciu, pomáha pri kožných ochoreniach, ako je lupienka, ekzém, sklerodermia, seborea alebo pri aknóznej a atopickej pleti. 

Termia Bania, Poľsko
Moderný SPA komplex Terma Bania je nezvyčajným miestom, ktoré zahŕňa zábavu vodného parku, pohodlie kúpeľov a tiež liečivé vlastnosti termálneho oddychu. Zaujímavé architektonické riešenia umožňujú zábavu a relax v nezvyčajne štýlovom interiéri, ktorý vás prekvapí zaujímavým spojením goralského folklóru a moderného dizajnu. Pre deti je ideálna Fun zónu s názvom Strefa zabawy, užijú si ju však celé rodiny. Nájdete tam 2 vnútorné bazény a 1 vonkajší bazén s termálnou vodou s teplotou 34 - 38 °C, ale tiež celoročné šmýkačky: Anaconda, Turbo, Pontoon, Family (celková dĺžka viac ako 300 m) či vodný kolotoč, delá a kaskády, bazén s falošnými vlnami, jaskyňu s gejzírom,vnútorný detský bazén so samonafukovacími vedierkami, vodným ježkom, vodným dáždnikom. Do Białka Tatrzańska sa dostanete z 3 strán: od Nowy Targ cestou číslo 49 z Gronków a Gron, od Zakopaného cestou č. 961 zo strany Poronin a Bukowina Tatrzańska a cestou, ktorá vedie od hraničného prechodu Jurgów.