Chceli by ste spojiť jar, výlet s deťmi, hry a neďaleké Rakúsko? Tak v tom prípade vám odporúčame Veľkonočné trhy na zámku Schloss Hof, ktoré začali uplynulý víkend. A vychutnať si ich môžete každý nasledujúci víkend až do Veľkej noci. 

Keď sa vyberiete smer Dolné Rakúsko a Schloss Hof, tak na zámockom statku nájdete viac ako 70 stánkov, vždy od desiatej do šiestej hodiny. Nájdete ich v oblasti zrkadlového jazera, panského dvora, kontaktnej zoo, západnej oranžérie, barokovej stajne a stodoly s ponukou ručne vyrábaných dekorácií, môžete ochutnať miestne špeciality a deťom dopriať kreatívny program. A medzi najrozmanitejšími výrobkami, ktoré prezentujú desiatky vystavovateľov, zaručene nájdete milú drobnosť pre rodinu či priateľov.

Ak by vaše deti chceli zažiť zábavu s veľkonočným zajačikom, sú pre ne pripravené Dieľničky veľkonočného zajačika, kde si môžu vyskúšať maľovanie veľkonočných vajíčok, ozdobovanie bahniatok či veľkonočné pečenie. Ale tiež sa môžu vybrať po Stopách veľkonočného zajačika, pretože v zámockom areáli sa bude prechádzať veľkonočný zajko a keď ho nájdu, môžu získať malé prekvapenie. Na programe však bude aj tradičné hľadanie veľkonočných vajíčok. Počas tejto prehliadky pre deti sa najmenší vydajú na hľadanie skrýš veľkonočného zajačika so sladkou odmenou - vajíčkom.


 


Milovníci zvieratiek si môžu vyskúšať jazdu na poníkoch (1 euro/kolo) a tí, ktorí by sa chceli preniesť do rakúskej histórie, budú mať možnosť previesť sa v koči (2 eurá(/osoba).

A samozrejme k jari a Veľkej noci patrí aj varenie, ktoré si môžete vychutnať v Marmeládovej kuchyni. Napríklad nedeľu pred Veľkou nocou bude na programe Farbenie veľkonočných vajíčok pomocou rastlín a bylinných solí na veľkonočné raňajky s bylinkárkou Petrou Regnerovou-Haindlovou. Je skôr pre dospelých (alebo šikovné deti), keďže tento workshop sa koná v Bylinkovej dielni v nemčine. Avšak, keby ho chceli vyskúšať aj tí, čo nemecky nehovoria, počas veľkonočnej nedele a pondelka popoludní bude Eva Trnková predvádzať staré umenie výroby kraslíc (ozdobovanie si môžete vyskúšať aj sami) v nemčine aj slovenčine.

A keď si do sýtosti užijete všetok program na trhu, určite nevynechajte prehliadku zámku, k dispozícii sú aj slovenskí sprievodcovia.

ZÁMOK SCHLOSS HOF | Príplatok (ku vstupnému): € 3,-/os. | trvanie cca 1 hod.
Lektorovaná prehliadka stálej výstavy (komnaty) a mimoriadnej výstavy „Hra s jedlom – Obchod a logistika“ (v slovenčine): 11:30 a 13:30. Detská prehliadka (v slovenčine): 15 hod.

ZÁMOK NIEDERWEIDEN | Príplatok (ku vstupnému): € 3,-/os. | trvanie cca. 1 hod.
Lektorovaná prehliadka mimoriadnej výstavy „Hra s jedlom – Od obchodíka s potravinami k hi-tech supermarketu” (iba v nemčine): 11, 14 a 16 hod.


Tak čo, vychutnáte si atmosféru Veľkej noci aj u našich susedov?