Autosedačky, rovnako ako autá, podliehajú prísnym testom nezávislej organizácie Euro NCAP, ktoré kontroluje pohyb hlavy, zaťaženie krku a hrudníka pri bočnom či čelnom náraze. Auto býva ocenené vtedy, keď testovacie kritériá zostanú nízke a ak počas nehody nedošlo k vyskakovaniu z figuríny ani k žiadnemu dotyku s interiérom vozidla. Takto sa zabezpečí, že dieťa zostane počas havárie správne zabezpečené v autosedačke. A kým kedysi sa testovali detské figuríny, ktoré predstavovali deti vo veku 1 a 3 rokov, posledné dva roky sú figuríny - deti vo veku 6 a 10 rokov. O bezpečnosti a správnom výbere autosedačky sme si písali v článku Na toto sa pýtajte pri kúpe detskej sedačky, existujú však aj rôzne vychytávky či iné príslušenstvo, ktoré vám ku komfortnejšej jazde s autosedačkou môžu ešte dopomôcť.

Stabilizačné pásy
Pri bezpečnosti detí platí, že vždy je výhodnejší podsedák (keďže dieťa je vyššie, je pásmi zabezpečené lepšie) ako žiadna ochrana. A teda či máte dieťa na autosedačke alebo na podsedáku, základom je bezpečnostný pás. A ak máte takto dobre zabezpečené dieťa, tažšie napríklad dočiahne na dvere auta a nevymýšľa tak s ich otváraním. A pri náraze takisto zostane v bezpečí. Ak chcete ešte väčšiu bezpečnosť, pýtajte si stabilizačné pásy.

Spätné zrkadlo pre rodičov
Minimálne do jedného roka musí byť dieťa uložené proti smeru jazdy. Ak by to bolo naopak, pri prípadných nárazoch by bol vyvíjaný prílišný tlak na väzbu ešte slabého telíčka a mohlo by sa zraniť ešte viac. A takisto platí, že bezpečnejšie je zadné ako predné sedadlo. A keďže na dieťa tak spredu dobre nevidíte, aj na toto sa myslelo, a dnes môžete v rámci príslušenstva dostať aj spätné zrkadlá na tento účel (napríklad značky Clippasafe, zdroj obrázka).

Odnímateľné pásy 
Deti sú deti, a teda v aute sa vedia blázniť či jesť. A pásy v autosedačke môžu mať odopínateľnú vložku na magnety, ktorá je nielen mäkšia pri dotyku s krkom a tvárou, ale tiež vám môžu pomôcť pri ich znečistení. Keď ich budete chcieť oprať alebo očistiť, nemusíte rozoberať celú autosedačku, ale túto časť je odopnete.

Patent na uchytenie spodného pásu
Ukázalo sa, že pás dokáže pri havárii pomliaždiť rebrá, tento pás tomu môže zabrániť, rovnako slúžia aj ako pásy pre tehotné - nejde im totiž cez brucho, ale popod.

Letný poťah
Keď je v lete naozaj veľmi horúco, môžete kúpiť letný poťah alebo chladiacu vložku. Na trhu však je aj špeciálna vložka, ktorá má štruktúru včelieho plastu, kade môže vzduch cirkulovať a dieťa sa až tak nespotí.

Strieška na vajíčko
Vajíčko má okrem iného aj tú možnosť, že dieťa viete celé zakryť a schovať pod striešku. Možno vám to prísť zbytočné, ale predstavte si nehodu, pri ktorej vyletí sklo do priestoru auta, a teda dopadne aj na vaše dieťa. Takto chráni aspoň tvár pred dotykom so sklom (alebo inými predmetmi). 

Medzi ďalšími vychytávkami môže byť aj nánožník, ktorý ľahko nastrčíte malému bábätku vo vajíčku na nohy, chránič autopoťahu, teda ochrana sedadla pod autosedačku, organizér na sedadlo slúžiaci na rôzne malé drobnosti, ktoré si tak prakticky a bezpečne môžete uchovať či obľúbený držiak na tablet, na ktorom deti môžu počas jazdy pozerať napríklad rozprávky.