Zabaviť deti v aute je niekedy veľký problém. Ak im však začnete rozprávať príbeh, ktorý má ešte aj reálne základy, budú vás so zatajeným dychom počúvať a cesta autom vám ubehne oveľa rýchlejšie. Treba však priznať aj fakt, že do cieľa výletu, ktorým sú Piešťany, to z Bratislavy nie je až tak ďaleko.

Vráťme sa však k spomínanému príbehu. Deťom som cestou do Piešťan začala rozprávať rozprávku o meste, ktoré práve ideme navštíviť. Príbeh som okorenila vymyslenými historkami, neváhala som si však deň predtým naštudovať aspoň čo-to z histórie a súčasnosti tohto krásneho mesta. Príbeh sa tak tvorí jednoduchšie a deti nemajú šancu na nudu, keď je rozprávanie plynulé.

Toto kúpeľné mesto je obľúbené najmä vďaka liečivým prameňom a kúpeľnej liečbe o ktorej sa môžete najviac dozvedieť v Balneologickom múzeu Imricha Wintera. Bohatstvo sa v Piešťanoch skrýva aj v podobe krásneho historického centra s množstvom vilových domov. Azda najznámejšou atrakciou je Kolonádový most, dielo architekta Emila Belluša, ktoré je aj národnou kultúrnou pamiatkou a zachovaním funkcionalistického štýlu. Typickou súčasťou pamiatky je aj socha barlolámača, ktorý sa zázračne vyliečil a na znak toho nad hlavou víťazoslávne drží zlomenú barlu.

Za zmienku stojí aj kúpeľný ostrov, ktorý láka turistov počas prechádzok objavovať skryté atrakcie v rozľahlých parkoch.

Medzi Piešťanmi a Topoľčanmi sa ukrýva ranč plný prekvapení. Ranč pod Babicou je od Piešťan vzdialený asi 22 kilometrov a nachádza sa v obci Bojná. Za menej ako polhodinku sa tam autom bez problémov dopravíte. Pri vstupe máte na výber nechať sa zlákať občerstvením v reštaurácii alebo prehliadkou areálu, no verte tomu, že deti vypátrajú vchod do parku so zvieratami a zamieria rovno k rybníkom a súkromnej zoologickej záhrade, takže si na občerstvenie nakoniec necháte priestor až ku koncu, tak, ako sme to spravili my. Najväčšou atrakciou je možnosť požičať si udicu a za symbolický poplatok prikúpiť návnadu pre pstruhy. Rybačka je pre deti veľký zážitok! Túto atrakciu domysleli do detailu. Úlovok vám radi na počkanie vyúdia v udiarni, prípadne si ho môžete ugrilovať na griloch určených práve pre tento účel. Nemenej zaujímavá je už spomínaná ZOO s neuveriteľným množstvom zvierat, ktoré sú chované tak, aby mali čo najlepšie podmienky. Široké pláne pre väčšie zvieratá, či krásne upravené teráriá pre menšie živočíchy sú vizitkou majiteľov, ktorých rukopis vidieť na každom kroku.


Myslelo sa na malých aj veľkých, na priaznivé aj nepriaznivé počasie. Mali sme to šťastie zažiť na ranči prietrž mračien v najfrekventovanejšom víkendovom čase. Keď začalo pršať, kapacita reštaurácie stačila prijať všetkých návštevníkov, deti sa zatiaľ zabavili pod prístreškom, kde je vytvorená herňa so stolovým futbalom, hokejom a podobnými spoločenskými lákadlami. V prípade priaznivého počasia sú najviac vyťažené detské ihriská, či malé westernové mestečko s možnosťou jazdenia na koňoch.

Ranč pod Babicou vytvára rôzne víkendové akcie a hudobné podujatia, takže je dobré sledovať ich stránku, prípadne aktívny život na Facebooku. Dobrou radou je tiež vyčleniť si na pobyt na ranči viac ako dve hodiny, pretože sa vám z tohto miesta nebude chcieť odísť. A deťom už vôbec nie.